Sort by

Paranoyer has logged 108 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
At the Earth's Core

At the Earth's Core

1976
×
★★★
Edit this entry  
02
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Link

Link

1986
×
★★★½
Edit this entry  
01
Troll

Troll

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hatching

Hatching

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Christmas Town

Christmas Town

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Noel Diary

The Noel Diary

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freaks – You're One of Us

Freaks – You're One of Us

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Cannibals and Carpet Fitters

Cannibals and Carpet Fitters

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
The Chalk Line

The Chalk Line

2022
×
Edit this entry  
25
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Black Eagles

Black Eagles

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
X

X

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Old People

Old People

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

2005
×
★★½
Edit this entry  
14
Monstrous

Monstrous

2022
×
★★
Edit this entry  
09
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prey

Prey

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Edit this entry  
10
Planes: Fire & Rescue

Planes: Fire & Rescue

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
Planes

Planes

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Cars

Cars

2006
×
★★½
Edit this entry  
08
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love in the Villa

Love in the Villa

2022
×
½
Edit this entry  
28
Extinct

Extinct

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★
Edit this entry  
24
Animalympics

Animalympics

1980
×
★★★½
Read prior review Edit this entry