Sort by

kaya has logged 67 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Save the Date

Save the Date

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zoey's Extraordinary Christmas

Zoey's Extraordinary Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sharknado 2: The Second One

Sharknado 2: The Second One

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Heights

In the Heights

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Female Brain

The Female Brain

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jexi

Jexi

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
17 Again

17 Again

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry