Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Firestarter

Firestarter

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Diamond Hands: The Legend of WallStreetBets

Diamond Hands: The Legend of WallStreetBets

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Pass Thru

Pass Thru

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
FLATWOODS

FLATWOODS

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Our Father

Our Father

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Line Goes Up: The Problem With NFTs

Line Goes Up: The Problem With NFTs

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Redeeming Love

Redeeming Love

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The 355

The 355

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marvel's The Defenders

Marvel's The Defenders

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Downfall: The Case Against Boeing

Downfall: The Case Against Boeing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Royal Treatment

The Royal Treatment

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Home Team

Home Team

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry