Sort by

Melvin has logged 163 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fatman

Fatman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadcon

Deadcon

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Scared Stiff (Oregon)

Scared Stiff (Oregon)

×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Run This City

Run This City

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Golden Arm (Michigan)

The Golden Arm (Michigan)

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Home Movie: The Princess Bride

Home Movie: The Princess Bride

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ball of Twine (Kansas)

Ball of Twine (Kansas)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
#FreeRayshawn

#FreeRayshawn

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Agua Donkeys

Agua Donkeys

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fugitive

The Fugitive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Agua Donkeys

Agua Donkeys

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Agua Donkeys

Agua Donkeys

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Stranger

The Stranger

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A.M.I.

A.M.I.

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unfriended

Unfriended

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
Donald Trump Is President and You're Not: A Portrait of Donald J. Trump

Donald Trump Is President and You're Not: A Portrait of Donald J. Trump

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Boy and His Atom: The World's Smallest Movie

A Boy and His Atom: The World's Smallest Movie

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suburban Sasquatch

Suburban Sasquatch

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spookley the Square Pumpkin

Spookley the Square Pumpkin

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry