• Torment

    ★★★

  • Violette Nozière

    ★★★★

  • The Millennial Bee

    ★★★★

  • Marianne and Juliane

    ★★★★½

  • The Sealed Soil

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Love at Sea

    ★★★★★

  • Contempt

    ★★★★

  • Love in the Afternoon

    ★★★★

  • Lilya 4-ever

    ★★★★★

  • La Cérémonie

    ★★★★

  • Breaking the Waves

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • Vivre Sa Vie

    ★★★★

  • A Short Film About Killing

    ★★

  • The Return

    ★★★★

  • Dancer in the Dark

    ★★★★

  • My Night at Maud's

    ★★★★