RSS feed for ParkReviews

ParkReviews has logged 151 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Storks

Storks

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Morgan

Morgan

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dark Summer

Dark Summer

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Girl in the Photographs

The Girl in the Photographs

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dementia

Dementia

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Estranged

Estranged

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry