RSS feed for ParkReviews

ParkReviews has logged 77 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Big Fan

Big Fan

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Krisha

Krisha

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annabelle

Annabelle

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Open Water

Open Water

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Enemy

Enemy

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien Abduction

Alien Abduction

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Memento

Memento

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry