RSS feed for ParkReviews

ParkReviews has logged 195 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Heima

Heima

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paper Heart

Paper Heart

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
P2

P2

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Unplanned

Unplanned

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
13 Sins

13 Sins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
United 93

United 93

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Signal

The Signal

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Town

The Town

2010
×
★★
Read the review Edit this entry