• All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Phenomenon

  • Tenet

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Greenland

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • 8:46

  • Out

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Michelle Wolf: Joke Show

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

  • Lil Rel Howery: Live in Crenshaw

  • Richard Jewell

    ★★★★½