• Prey

    ★★★★

  • They/Them

    ★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Persuasion

    ★★

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★½

  • Vengeance

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Father of the Bride

    ★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • The Staircase

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Offer

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Umma

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • Pieces of Her

    ★★½

  • The Dropout

    ★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Inventing Anna

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • Hatching

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Dual

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Master

    ★★★½

  • Emergency

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • A Very British Scandal

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Landscapers

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½