• High Life

    ★★★

  • Dogman

    ★★★½

  • The Other Side of Hope

    ★★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★★

  • The Angels' Share

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Rust and Bone

    ★★★★½

  • Le Havre

    ★★★★

  • A Prophet

    ★★★★★

  • Looking for Eric

    ★★★★

  • Fish Tank

    ★★★★

  • Gomorrah

    ★★★★

  • The Beat That My Heart Skipped

    ★★★½

  • The Embalmer

    ★★★½

  • All or Nothing

    ★★★★

  • The Man Without a Past

    ★★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★½

  • The Celebration

    ★★★★

  • Lost Highway

    ★★★★

  • Secrets & Lies

    ★★★★★

  • Naked

    ★★★★

  • The Match Factory Girl

    ★★★★½

  • Damnation

    ★★★★★

  • Landscape in the Mist

    ★★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★½

  • The Sacrifice

    ★★★★★

  • Vagabond

    ★★★★

  • Paris, Texas

    ★★★★★

  • Nostalgia

    ★★★★★

  • The Elephant Man

    ★★★★

  • Stalker

    ★★★★★

  • Eraserhead

    ★★★★

  • Mirror

    ★★★★★

  • Day for Night

    ★★★½

  • Solaris

    ★★★★★

  • Kes

    ★★★★½

  • Salesman

    ★★★½

  • Mouchette

    ★★★★★

  • 8½

    ★★★★★

  • Ivan's Childhood

    ★★★★½

  • The 400 Blows

    ★★★★