• Wilderness

    ★★½

  • Nest

    ★★★★

  • Gehraiyaan

    ★★½

  • 83

    ★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Maanaadu

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Editing

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Our Eternal Summer

    ★★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Ray

    ★★★★

  • Sherni

    ★★★★

  • RK/RKAY

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Searching for Sheela

    ★★

  • Ajeeb Daastaans

    ★★★

  • Joji

    ★★★★

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★½

  • Shangri-La

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Tiger

    ★★★½

  • All My Friends Are Dead

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • AK vs AK

    ★★★½

  • Unpaused

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Ludo

  • Mank

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Serious Men

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • JL50

    ★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • Milestone

    ★★★★½

  • The Disciple

    ★★★★★

  • C U Soon

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • PVT Chat

    ★★★½

  • Class of '83

    ★★★

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

    ★★★

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★★★★

  • Lootcase

    ★★½

  • Raat Akeli Hai

    ★★★½