• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Moxie

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Spree

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Greener Grass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Million Little Pieces

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • It

    ★★★

  • Death Note

    ½

  • The Year of Spectacular Men

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★½

  • Flower

    ★½

  • Freak Show

    ★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★½

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Lion

    ★★★½

  • Carrie Pilby

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Zootopia

  • The DUFF

    ★★½

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Jobs

    ★★½

  • The Great Gatsby

  • Evil Dead

    ★★★

  • The First Time

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Hotel Transylvania

    ★★½

  • Beasts of the Southern Wild

    ★★★★★

  • That's My Boy

    ½

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★

  • 50/50

    ★★½

  • Friends with Benefits

    ½