• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Drishyam 2

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • AK vs AK

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Call

    ★★

  • Ludo

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Run

    ★★½

  • Serious Men

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • C U Soon

    ★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★½

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

  • Raat Akeli Hai

    ★★½

  • Host

  • The Old Guard

    ★★

  • Greyhound

  • Gulabo Sitabo

  • Extraction

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

  • Angrezi Medium

  • Mulan

    ★★

  • Bloodshot

    ★½

  • The Way Back

  • Thappad

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Courier

    ★★★

  • Panga

  • Spree

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Chhapaak

  • Good Newwz

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★½