Sort by

Parzival_7 has logged 182 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
More the Merrier

More the Merrier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trollhunters: Rise of the Titans

Trollhunters: Rise of the Titans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frida

Frida

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Herman's Cure-All Tonic

Herman's Cure-All Tonic

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry