Nick has logged 139 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Good, The Bart, and The Loki

The Good, The Bart, and The Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Insert Title Here

Insert Title Here

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Creating an Army of the Dead

Creating an Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry