Nick has logged 27 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beach Babes from Beyond

Beach Babes from Beyond

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Gayniggers from Outer Space

Gayniggers from Outer Space

1992
×
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry