Sort by
  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Man from Toronto

    ★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Rumspringa

    ★½

  • Choose or Die

    ★★

  • Metal Lords

    ★★½

  • Morbius

    ★½

  • Moon Knight

  • The Bubble

    ★½

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★½

  • Propheteus

  • The Weekend Away

  • No Exit

    ★½

  • Studio 666

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Blacklight

  • Against the Ice

    ★★½

  • Pam & Tommy

    ★★½

  • Moonfall

    ★½

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Das Herz der Schlange

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The Tinder Swindler

  • Death to 2021

  • The King's Man

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★½

  • Eternals

    ★★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Schumacher

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★