Sort by

Pascal_ has logged 121 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Edit this entry  
23
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Edit this entry  
22
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
★★½
Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
Edit this entry  
20
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★
Edit this entry  
12
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mickey Blue Eyes

Mickey Blue Eyes

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Edit this entry  
01
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★
Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Edit this entry  
18
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★½
Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
Read the review Edit this entry