pasope has logged 44 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Myth: A Frozen Tale

Myth: A Frozen Tale

2020
×
Edit this entry  
26
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2004
×
Edit this entry  
25
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tesla

Tesla

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
The Goddess of Spring

The Goddess of Spring

1934
×
Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Destino

Destino

2003
×
Edit this entry  
19
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
Edit this entry  
17
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Grasshopper and the Ants

The Grasshopper and the Ants

1934
×
Edit this entry  
11
The Ugly Duckling

The Ugly Duckling

1939
×
Edit this entry  
11
The Pied Piper

The Pied Piper

1933
×
Edit this entry  
10
Ida

Ida

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Honeymoon Killers

The Honeymoon Killers

1970
×
Edit this entry  
07
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jockey

Jockey

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
One for the Road

One for the Road

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Homeroom

Homeroom

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hive

Hive

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Edit this entry  
01
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry