• I Care a Lot

    ★★★½

  • Uncle Peckerhead

    ★★★

  • Mulan

  • The Invisible Man

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Frozen II

  • Joker

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • The Lion King

  • Men in Black: International

  • Parasite

    ★★★★

  • Rocketman

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Aquaman

  • Bohemian Rhapsody

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Wonder Woman

  • Baby Driver

  • Beauty and the Beast

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Split

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • A Silent Voice

  • The Edge of Seventeen

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • The Secret Life of Pets

  • Finding Dory

  • Now You See Me 2

  • Me Before You

  • X-Men: Apocalypse

  • Florence Foster Jenkins

  • Captain America: Civil War

  • The Jungle Book

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Zootopia

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Steve Jobs

  • Ant-Man

  • Minions

  • Inside Out