• Emma.

    ★★★★½

  • Joker

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Split

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The DUFF

  • Interstellar

    ★★★½

  • Teen Beach Movie

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Enchanted

    ★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★