• Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • #Alive

    ★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Noelle

    ★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Hagazussa

    ★½

  • Downsizing

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Hush

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • The Forest

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★½

  • St. Vincent

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Creep

    ★★★½

  • The Dark Valley

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

  • The Conjuring

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★

  • Super 8

    ★★★½

  • Inception

    ★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Burn After Reading

    ★★½

  • Superbad

    ★★★

  • Death Proof

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • The Prestige

    ★★★★

  • Children of Men

    ★★★½

  • Hide and Seek

    ★★

  • Dawn of the Dead

    ★★★½

  • Catch Me If You Can

    ★★★½

  • The Glass House

    ★★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Hannibal

    ★★★

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★★½

  • Girl, Interrupted

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★½

  • Princess Mononoke

    ★★★★

  • Fear

    ★½

  • Se7en

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★½