• The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • The Middle Man

    ★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dashcam

    ★★★★

  • Silent Land

    ★★

  • Scarborough

    ★★★★

  • Attica

    ★★

  • Official Competition

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Stowaway

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Assassins

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★