Sort by
  • The Fabelmans

    ★★★

  • Blonde

    ★★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

  • The Banshees of Inisherin

  • A Couple

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

  • Barbarian

  • The Northman

    ★½

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★

  • Jackass Forever

  • Sharp Stick

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • The Black Phone

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★½

  • We Are

    ★½

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Rifkin's Festival

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Rhubarb

  • Tesla

  • Feels Good Man

  • The Social Dilemma

  • Spree

    ★★★★

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

  • Little Women

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Mr. Pregnant

  • hope in the face of industrial despair

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

  • Ron Funches: Giggle Fit

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Pete Holmes: Dirty Clean

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★½

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Thinning: New World Order

  • The Haunting of Hill House

    ★★

  • Venom

  • Deep Murder