Patrick has logged 13 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Coming Home

Coming Home

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Flowers of War

The Flowers of War

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry