RSS feed for Patrick

Patrick has logged 18 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
30
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
27
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
When I Get Home

When I Get Home

2019
×
Edit this entry  
14
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Edit this entry  
11
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
Old Man

Old Man

2012
×
Edit this entry  
09
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Edit this entry