• Memoria

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Song to Song

    ★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • Jackie

    ★★★

  • Free Fire

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★½

  • Personal Shopper

    ★★★

  • Like Crazy

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★★½

  • American Honey

    ★★★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Cameraperson

    ★★★★½

  • The Eagle Huntress

    ★★★½

  • Joshy

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Junun

    ★★★½

  • S Is for Stanley

    ★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★½

  • The Family Fang

    ★★★

  • High-Rise

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★

  • Demolition

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • Anomalisa

    ★★★

  • Legend

    ★★½

  • Macbeth

    ★★★★½

  • The Gift

    ★★★★

  • Irrational Man

    ★★★

  • Cartel Land

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Mediterranea

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Hot Sugar's Cold World

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★★

  • Knight of Cups

    ★★★½

  • Queen of Earth

    ★★★★

  • The Wolfpack

    ★★★½

  • Mistress America

    ★★★★

  • A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

    ★★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Mommy

    ★★★★½

  • Lost River

    ★★½

  • It Follows

    ★★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★★

  • The Dirties

    ★★★★½

  • Filth

    ★★½

  • Coherence

    ★★★

  • Enemy

    ★★★★½

  • Night Moves

    ★★★

  • Palo Alto

    ★★★★

  • A Field in England

    ★★★★

  • Only God Forgives

    ★★★

  • The Great Beauty

    ★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • Blue Ruin

    ★★★★½

  • Upstream Color

    ★★★★½

  • Stoker

    ★★½