Patrick has logged 14 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry