Sort by

Patrick has logged 41 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
What's Love Got to Do with It

What's Love Got to Do with It

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Buddy Holly Story

The Buddy Holly Story

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ray

Ray

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bird

Bird

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Life Itself

Life Itself

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Coal Miner's Daughter

Coal Miner's Daughter

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Limey

The Limey

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Underneath

The Underneath

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry