Sort by

Patrick has logged 42 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Mary Reilly

Mary Reilly

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Life with Father

Life with Father

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dracula

Dracula

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wolf

Wolf

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1921
×
Edit this entry  
11
Dead Again

Dead Again

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Giant

Giant

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Henry V

Henry V

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
High Society

High Society

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Little Foxes

The Little Foxes

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Reds

Reds

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Music Man

The Music Man

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Murder à la Mod

Murder à la Mod

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Monkey Business

Monkey Business

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Domino

Domino

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Beach Party

Beach Party

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Passion

Passion

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
42nd Street

42nd Street

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Redacted

Redacted

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry