Sort by
  • Koyaanisqatsi

    ★★★★½

  • Paths of Glory

    ★★★★½

  • American Gigolo

    ★★★½

  • Three Colors: White

    ★★★★

  • Three Colors: Blue

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • No Way Out

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Last Picture Show

    ★★★★½

  • A Night of Knowing Nothing

    ★★★★

  • The Big Chill

    ★★½

  • Star 80

    ★★★★½

  • The Heroic Trio

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Jagged Edge

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Lenny

    ★★★★

  • L.A. Confidential

    ★★★★½