• Men

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Calendar Girls

    ★★★½

  • Breaking

    ★★★★

  • Emergency

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Wolf

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Settlers

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★