Patrick has logged 30 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Shift

The Last Shift

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Climb

The Climb

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★
Read the review Edit this entry