Patrick has logged 17 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Seberg

Seberg

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Olympic Dreams

Olympic Dreams

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Downhill

Downhill

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry