Patrick has logged 13 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Big Top Pee-wee

Big Top Pee-wee

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Nekromantik

Nekromantik

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Massacre Mafia Style

Massacre Mafia Style

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Heart of Dragon

Heart of Dragon

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cop

Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saviour of the Soul

Saviour of the Soul

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Trailer Town

Trailer Town

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Corey Haim: Me, Myself and I

Corey Haim: Me, Myself and I

1989
×
Read the review Edit this entry