• Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Bomb City

    ★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★½

  • Big Little Lies

  • Logan

  • The Misandrists

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

  • Columbus

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • Cold Hell

    ★★½

  • Soap or Die

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Silence

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • HyperNormalisation

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Blue Velvet Revisited

  • Jungle Trap

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Jackie

    ★★★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • Souvenir

    ★★½

  • Antiporno

    ★★★½

  • The Bad Batch

    ★★

  • Stalked by My Doctor: The Return

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • Creepy

    ★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • Elle

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • Gimme Danger

    ★★★½

  • Personal Shopper

    ★★★★½

  • Paterson

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Loving

    ★★★

  • American Honey

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Raw

    ★★★½

  • Toni Erdmann

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Always Shine

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Tower

    ★★★½

  • The Alchemist Cookbook

    ★★★★

  • Keanu

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Beware the Slenderman

    ★★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Kedi

    ★★★½

  • Midnight Special

    ★★★

  • The Mermaid

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★★½