• Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • 95th Annual Macy's Thanksgiving Day Parade

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Adrienne

  • Snoop & Martha's Very Tasty Halloween

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • New York Ninja

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★½

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Becoming Cousteau

  • The Card Counter

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Midnight in the Switchgrass

    ★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Forever Purge

  • America: The Motion Picture

  • The Ice Road

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • F9

    ★½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Voyagers

    ★½

  • Save Ralph

  • The Unholy

    ★★

  • Bad Trip

    ★½

  • The Day Sports Stood Still

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Happily

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★½

  • Boogie

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Brian Regan: On the Rocks

    ★★½

  • Allen v. Farrow