Sort by

Patrick has logged 636 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Excess Baggage

Excess Baggage

1997
×
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Long Riders

The Long Riders

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ransom

Ransom

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cat People

Cat People

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Caller

The Caller

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien from L.A.

Alien from L.A.

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alien Nation

Alien Nation

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Gary Gulman: The Great Depresh

Gary Gulman: The Great Depresh

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Adrienne

Adrienne

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Where’s Poppa?

Where’s Poppa?

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
True Crime

True Crime

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Becoming Cousteau

Becoming Cousteau

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry