• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • Downhill

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • My Spy

    ★★

  • Like a Boss

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • The Kitchen

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★