Sort by
  • Mad About the Boy: The Noël Coward Story

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Clock

    ★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★½

  • Pamela, A Love Story

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

    ★½

  • Rye Lane

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Disenchanted

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Enola Holmes 2

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★

  • Sick

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • My Policeman

    ★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★

  • See How They Run

    ★★

  • Bros

  • Blonde

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Monica

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • Blue Jean

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★½

  • Beast

    ★★

  • Fall

    ★★★

  • Prey

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★★

  • They/Them

  • Nope

    ★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Lightyear

    ★★

  • Close

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Sick of Myself

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • Corsage

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • EO

    ★★★★

  • Our Father

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½