Patrick has logged 313 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Slice

Slice

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mad Money

Mad Money

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Laggies

Laggies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boys on the Side

Boys on the Side

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wild Oats

Wild Oats

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry