Patrick has logged 32 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Who We Are Now

Who We Are Now

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Terminal

Terminal

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rocky

Rocky

1976
×
Read the review Edit this entry  
21
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry