Sort by

Patrick has logged 25 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
Read the review Edit this entry  
13
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Yeelen

Yeelen

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry