• Stage Mother

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Cats

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ½

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Battle of Jangsari

    ★★★

  • Zeroville

    ★★★½

  • American Son

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • The Kitchen

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Otherhood

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Above the Shadows

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ½

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Brightburn

    ★½

  • Aladdin

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Buffaloed

    ★★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Hellboy

    ½

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★½

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Shazam!

    ★★½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Villains

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½