• Brittany Runs a Marathon

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Paradise Hills

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Late Night

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Serenity

    ★½

  • Glass

    ½

  • Escape Room

    ★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★★★

  • Hell Fest

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

  • Slice

    ½

  • High Life

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★★

  • Gloria Bell

    ★★★

  • Teen Spirit

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Peppermint

    ★★½

  • Greta

    ★★★★

  • The Predator

    ★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Destroyer

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • Little Italy

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Like Father

    ★★★

  • The Meg

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★★★

  • The First Purge

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Ibiza

    ★½

  • Knife+Heart

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★