• The Batman

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Courier

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Villains

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Midnight Sun

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★★

  • Tiger Zinda Hai

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Collateral Beauty

    ★★★

  • Ae Dil Hai Mushkil

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★

  • Room

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Jack Ryan: Shadow Recruit

    ★★