Sort by

Paul has logged 251 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Battle of Chernobyl

The Battle of Chernobyl

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★½
Edit this entry  
20
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Underworld

Underworld

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Return of Jafar

The Return of Jafar

1994
×
★★
Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Nanny

Nanny

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Matriarch

Matriarch

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bean

Bean

1997
×
★★½
Edit this entry  
12
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Jeepers Creepers: Reborn

Jeepers Creepers: Reborn

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Capturing the Killer Nurse

Capturing the Killer Nurse

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Edit this entry  
08
Chernobyl: The Lost Tapes

Chernobyl: The Lost Tapes

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Edit this entry  
03
Kill the Scream Queen

Kill the Scream Queen

2004
×
½
Edit this entry  
03
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
01
Like Dogs

Like Dogs

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
29
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry