Sort by

Paul has logged 41 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
300

300

2006
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Dune

Dune

1984
×
★★★
Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
The Curse of La Patasola

The Curse of La Patasola

2022
×
★½
Edit this entry  
26
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Into the Storm

Into the Storm

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Followed

Followed

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Penance Lane

Penance Lane

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Edit this entry  
15
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Censor

Censor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Antidote

Antidote

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Feast

The Feast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Feast II: Sloppy Seconds

Feast II: Sloppy Seconds

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frank Herbert's Dune

Frank Herbert's Dune

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hanging Garden

The Hanging Garden

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Settlers

Settlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chatter

Chatter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry