Sort by

Paul has logged 33 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Tremors 5: Bloodlines

Tremors 5: Bloodlines

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tremors 4: The Legend Begins

Tremors 4: The Legend Begins

2004
×
Edit this entry  
23
Tremors 3: Back to Perfection

Tremors 3: Back to Perfection

2001
×
★★★
Edit this entry  
22
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Room 203

Room 203

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Edit this entry  
07
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★
Edit this entry  
06
Morbius

Morbius

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Predators

Predators

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Daisy Diamond

Daisy Diamond

2007
×
★★½
Edit this entry  
03
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★★
Edit this entry  
02
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry